Menu

Za nami 13 kolejka II ligi piłki ręcznej. Był to ostatni meczowy weekend w tym roku i w tej rundzie. Pora na podsumowanie.

TS ZEW ŚWIEBODZIN

Nie można było przegrać

W sobotę 15 grudnia TS Zew Świebodzin rozegrał swój ostatni mecz w ramach I rundy II ligi. Mecz ten miał należeć do tych, które wygrywa się lekko, łatwo i przyjemnie. Przed długi czas wcale tak jednak nie było. Goście z Konina - ostatni zespół w tabeli - przyjechali walczyć. Szło im na tyle dobrze, że ku zaskoczeniu wszystkich zebranych na hali, w 13 minucie wyszli na prowadzenie 6:5. Gospodarze zwarli szyki i szybko odzyskali 2-3 bramkową przewagę ale do końca I połowy zawodnicy z Konina starali się dotrzymywać im kroku. II połowa rozpoczęła się od bramki kontaktowej dla Startu i zrobiło się tylko 14:13. Taka wymiana ciosów następowała przez 5 minut, po których Zew przyspieszył i wreszcie mecz zaczął wyglądać tak jak wszyscy tego oczekiwali. Od stanu 18:16 w 3 minuty gospodarze zdobyli 4 bramki i zrobiło się 22:16. Zew co kilka minut systematycznie powiększał przewagę (25:17 - 43 minuta, 29:18 - 48 minuta). Pojedyncze zrywy przyjezdnych nie spowalniały gospodarzy. Mecz zakończył się imponującą serią 5 bramek Zewu, a w 60 minucie wynik na 37:22 ustalił najskuteczniejszy zawodnik tego meczu Kamil Nogajewski.

Podsumowanie I rundy

20 punktów, 7 zwycięstw, 6 porażek i dopiero 8 miejsce w tabeli - oto bilans drużyny ze Świebodzina po I rundzie. Na pewno wszyscy czują pewien niedosyt bo drużynie przytrafiło się kilka wpadek - zwłaszcza na początku sezonu - i straconych punktów nie udało się odrobić. Rywale grają wyjątkowo dobrze i do 3 miejsca TS Zew traci już 10 punktów, do lidera z Obornik Śląskich - 16. Runda rewanżowa jest długa, punktów do zdobycia bardzo dużo, ale trudno wyobrazić sobie by w tym sezonie zespół mógł powalczyć jeszcze o miejsce wyższe niż 4. Zawodnikom i trenerom życzymy wytrwałości, skuteczności i szczęścia w Nowym Roku. Może uda im się nas zaskoczyć i na koniec sezonu będziemy spoglądać znacznie wyżej w tabelę szukając nazwy TS Zew Świebodzin.


UKS TRÓJKA NOWA SÓL

Listopadowa kolejka

UKS Trójka swoje mecze w I rundzie zakończyła 8 grudnia. Wygrała wtedy w derbowym pojedynku z TS Zew Świebodzin. Punkty te były Trójce bardzo potrzebne, podobnie jak te z wygranego 3. listopada meczu przeciwko LKS OSiR Komprachcice. Goście z Nowej Soli wygrali wtedy 39:33 i przez cały mecz nadawali ton wydarzeniom na boisku.

Podsumowanie I rundy

Te 2 wyżej wymienione zwycięstwa to połowa dorobku punktowego drużyny z Nowej Soli. UKS Trójka zanotowała w I rundzie 4 zwycięstwa i 9 porażek. Mimo słabego bilansu plasują się na 10 miejscu w 14 zespołowej stawce. Nie mogą jednak liczyć, że taki sam dorobek punktowy w II rundzie wystarczy do spokojnego utrzymania. Tuż za plecami nowosolan są 3 zespoły, które 1 meczem mogą zmienić cały układ tabeli i zepchnąć TRÓJKĘ na 13 miejsce. Liczymy, że w Nowym Roku gracze dojrzeją i ustabilizują swoją formę bo widać, że w młodych zawodnikach drzemie jeszcze niewykorzystany w pełni potencjał. Jeżeli solidnie przepracują rozpoczętą przerwę i dołączą do tego zimną krew i boiskowe cwaniactwo to w II rundzie możemy spodziewać kolejnych punktów i zwycięstw tak potrzebnych tej drużynie.

PARTNERZY

     
   

PROJEKT ZPRP - OSPR

PROJEKT - SZCZYPIORNIAK NA ORLIKACH

Szczypiorniak na Orlikach