Menu

Gorzowianie w najbliższą sobotę rozegrają ostatni mecz w tym sezonie. Rywalem stali będzie SMS Gdańsk, który w pierwszej rundzie udowodnił swój duży potencjał i pokonał Stal we własnej hali.

Przegrana jedną bramką w piłce ręcznej to zawsze bolesna porażka, którą na długo się zapamiętuje, a właśnie taką różnicą gorzowianie polegli w Gdańsku na początku grudnia. Taka końcówka pierwszej rundy rozgrywek popsuła gorzowianom humory na święta i teraz z pewnością zrobią wszystko, by SMS odprawić z przysłowiowym kwitkiem. Łatwo jednak ie będzie, zwłaszcza, że gorzowianie są po trzytygodniowej przerwie w rozgrywkach. - Myślę, że problemów z motywacją nie będzie. To jednak jest nasz ostatni mecz przed własną publicznością, będziemy chcieli go wygrać, chcemy tę rundę zakończyć bez porażki, bo przecież był tylko remis w Kościerzynie, jeśli chodzi o regulaminowy czas gry. Myślę, że tam motywacja będzie i myślę, że damy z siebie 100 procent – powiedział podczas konferencji prasowej Paweł Pedryc, rozgrywający gorzowskiej ekipy i jednak z byłych uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Gdańska.

 

Termin rozgrywania meczu jest dość specyficzny zwłaszcza dla młodzieży z liceum, która w tym roku pisze egzamin maturalny, a więc 90% pierwszej drużyny SMS-u. Kto będzie myślał o graniu, gdy za kilka dni czeka go jeden z najważniejszych egzaminów w życiu? - Jak ja tam byłem, to myśleliśmy w takim samym wymiarze o maturze, jak i o graniu, bo były tylko treningi, nie było szkoły, więc po południu można było skupić się na powtórkach. Myślę, że chłopacy z aktualnego rocznika tak samo podejdą do meczu i wyjdą na rozgrzewkę w pełni skupieni na grze – zapowiedział Pedryc.

 

Gorzowianie mimo końcówki zespołu, mają się całkiem nieźle. Treningi przebiegają sprawnie i na pełnych obrotach, a nie brakuje też uśmiechów na twarzach gorzowskich szczypiornistów. - Atmosfera w zespole jest jak zawsze świetna. Każdy jest za sobą nawzajem, nic się nie zmieniło – wyjaśnił 22-latek.

 

Żółto-niebiescy zdają sobie sprawę z atutów gości sobotniego pojedynku, w tym wychowanka gorzowskiego Misia, Michała Olejniczaka i na większość ewentualności są przygotowani. Wideo i treningi oraz, jak mają nadzieję, kibice Stali na pewno ułatwią zadanie gorzowianom. - W realizacji celu, jakim zawsze jest wygrana, mogą nam najbardziej pomóc kibice, jeśli będą nas głośno dopingować. Chcemy by mogli razem z nami cieszyć się z ostatniej wygranej w tym sezonie! - skomentował Pedryc.

 

Gorzowianie mają już pewne minimum 2 miejsce w tabeli końcowej. Czemu minimum? Gdyby Nielba Wągrowiec przegrała na własnym parkiecie z Samborem Tczew, gorzowianie mogliby jeszcze przeskoczyć żółto-czarnych. Czy taki plan jest w ogóle realny do wykonania? - Wszystko się może zdarzyć. Sambor może zagrać mecz sezonu! Tak jak w Superlidze jest aktualnie sytuacja, gdzie Arka Gdynia wygrała jeden mecz w rundzie zasadniczej, a w play-outach mają już 3/3 zwycięstwa. To jest tylko sport – podkreślił Pedryc.

PARTNERZY

     
   

PROJEKT ZPRP - OSPR

PROJEKT - SZCZYPIORNIAK NA ORLIKACH

Szczypiorniak na Orlikach