Menu

W 25. kolejce doszło do derbowego pojedynku pomiędzy TS Zew Świebodzin, a UKS Trójka Nowa Sól. Zaskakująco łatwo wygrali ten mecz goście.

Gdyby przed meczem wskazywać faworyta pojedynku to zapewne byłby to TS Zew. Jak wiadomo jednak, derby rządzą się swoimi prawami i tak jak w tym przypadku faworyt nie podołał zadaniu. Świebodzinianie musieli uznać wyższość UKS Trójki Nowa Sól, która zasłużenie wygrała 26:20. Mecz był wyrównany przez pierwsze 20 minut i zespoły rzucały bramki na przemian. Jednak w końcówce pierwszej połowy goście podkręcili tempo i odskoczyli na 5 bramek. Jeszcze w 2 połowie gospodarze zdołali dogonić gości jednak bardzo dobra postawa nowosolan ponownie dała im kilku bramkowe prowadzenie na 6 minut przed końcem. Obydwa zespoły zakończą sezon w środku stawki. Dla Zewu to zapewne rozczarowanie, dla UKS Trójki wynik na pewno satysfakcjonujący.