Menu

Zakończyły się rozgrywki juniora i juniorki oraz minął termin zgłaszania zespołów do Mistrzostw Polski 21. I już wszystko wiemy. Przedstawiamy dzisiaj gdzie i kiedy nasze zespoły rozegrają turnieje mistrzowskie. Zapraszamy do lektury.

Miniony sezon  dla wielu zespołów był trudnym okresem dla ich rozgrywek. Ogłoszenie pandemii w marcu 2020r. wywróciło do góry nogami organizację wszystkich rozgrywek. Na dodatek  w marcu ogłoszono zakończenie sezonu 2019/20. Decyzja związku, wymuszona sytuacją,  pozostawiła niedosyt w wielu klubach. Nie wszystkie mecze zostały rozegrane a ogłoszone wyniki na zakończenie sezonu wzbudziły wiele komentarzy. Wejście w ten sezon z nowymi obostrzeniami stawiały wiele pytań a najważniejsze to: czy uda się dograć do końca wszystkie mecze?

Mimo wielu kłopotów, przełożonych meczy udało sie zamknąć rozgrywki Lubuskiej Ligi Juniorów i Juniorek. Bardzo dziękujemy jako Zarząd LZPR  wszystkim klubom za okazaną cierpliwość i pomoc w rozegraniu wszystkich meczy, choć ostatni tydzień był bardzo napięty - udało się Robert Nowak dziękujemy (wiemy ile asertywności musiałeś wykazać w końcówce sezonu). Najważniejsze, że możemy podsumować sezon juniorski. Być może mogą być zmiany w grupach ale na dzień dzisiejszy bazujemy na zebranych informacjach ze strony rozgrywki ZPRP.

Lubuska Liga Juniorek

W lidze brały udział trzy zespoły: UKS Czarni Żagań, GMTS Sparta Gubin i KS Zorza Iskra Kowalów. W sumie w 4 kolejkach rzucono 316 bramek a ŁAŻEWSKA Dominika (UKS Czarni Żagań) w 4 meczach rzuciła 43 (tj, 13,6% wszystkich zdobytych bramek) tym samym została królem strzelców w tym sezonie - GRATULUJEMY. Najlepszą obroną w lidze zaprezentowały dziewczyny z UKS Żagań - jak przystało na Mistrza Województwa. Awans do Mistzostw Polski Juniorek uzyskały UKS Czarni Żagań i GMTS Sparta Gubin. 

7

10

UKS Czarni Żagań

GMTS Sparta Gubin

 

 W bardzo dobrej sytuacji znalazła się żagańska drużyna. To ona jest organizatorem 1/16 MP Juniorów.  Jest to napewno nie lada wyzwanie w dzisiejszych czasach ale pewnie bardzo warto bo jest to duże wydarzenie w mieście jak i w województwie. Natomiast gubiński zespół jedzie do województwa kujawsko - pomorskiego. Poniżej grupy naszych przeciwników:

JUNIORKI

JUNIORKI

Grupa D

Grupa G

1.

UKS Czarni Żagań

1.

GUKS Drwęca Novar Lubicz

2.

MKS Piotrkowia Piotrków Trybunalski

2.

AZS AWF Warszawa

3.

MKS Brodnica

3.

GMTS Sparta Gubin

4.

SPR Arka Gdynia

4.

KS Pyrki

 

Lubuska Liga Juniorów.

Jak bywa w małym województwie i tutaj nie możemy pochwalić sie dużą liczbą drużyn. W naszej lidze juniora grały tylko cztery zespoły: UKS Miś - Stal Gorzów Wlkp., TS ZEW Świebodzin, UKS Szczypiorniak Zielona Góra i UKS Bachus Zielona Góra. W sześciu meczach rzucono 668 bramek a król strzelców zdobył 8% bramek tj, 54 goli i był nim zawodnik UKS Miś - Stal Gorzów, SZEMBEK Stanisław. Warto również zwrócić uwagę, że gorzowianie jako jedyni zdobyli więcej bramek niż stracili, pozostałe zespoły znalazły się na minusie. Przed nimi dużo pracy w obronie. Awans do MP Juniorów otrzymały: UKS Miś - Stal Gorzów i TS ZEW Świebodzin.

7

10

 

W przypadku juniorów nasze drużyny wyjeżdżają. Najdłuższą podróż uda się TS Zew Świebodzin, jedzie aż do Kwidzyna natomiast mistrz województwa do Wrocławia ale to nie zmienia faktu iż obie drużyny czeka walka do końca meczu o awans do 1/8 MP Juniorów. Poniżej grupy naszych zespołów:

JUNIORZY

JUNIORZY

Grupa C

Grupa E

1.

MTS Kwidzyn

1.

MOS Wrocław

2.

KS Szczypiorniak Olsztyn

2.

UKS Miś – Stal Gorzów Wlkp.

3.

UKS Anilana II Łódź

3.

MKS Poznań

4.

TS ZEW Świebodzin

4.

MKS II Kusy Szczecin

 

Wiele wskazuje, przed lubuskimi drużynami bardzo ciężkie mecze i długa droga do Finału Mistrzostw Polski. My trzymamy kciuki i życzymy powodzenia i awansu wyżej.

AKTUALNOSCI

Tu gramy w ręczną - Turniej w Kowalowie

Lubuski Związek Piłki Ręcznej zaprasza na Turniej mini piłki ręcznej dziewcząt dla klas I - IV w Kowalowie. Turniej odbędzie się  w ramach realizacji projektu  ze środków Ministerstwa Sportu i Turysty...

Tu gramy w ręczną - III edycja

18 czerwca 2022r. wsobotę LZPR rozpoczyna realizację III edycji projektu TU GRAMY W RĘCZNĄ.

Trofeum MŚ 2023 już w Polsce.

Wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun i Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu Województwa Śląskiego Dawid Kamiński odsłonili trofeum dla mistrza świata w piłce ręcznej.

Turniej o Puchar Prezesa MUKS LIDER Świebodzin

 8 maja w Miejskiej Hali Sportowej w Świebodzinie odbył się Turniej o Puchar Prezesa MUKS LIDER Świebodzin.

Ruszyła sprzedaż biletów ma MŚ w piłce ręcznej mężczyzn

18 marca ruszyła sprzedaż biletów na 28 Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn. Zapisz się na Ticket Alarm.

Turniej w Nowej Soli

13 marca nowosolska hala MOSiR-u gościła zawodników na I Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej UKS "TRÓJKA" o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej  Soli dla Chłopców rocznik 2...

Starsze artykuły

STARSZE ARTYKULY: AKTUALNOSCI

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn, które w styczniu 2023 roku odbędą się w Polsce i Szwecji to kluczowy i najważniejszy turniej w historii polskiej piłki ręcznej. 18 marca 2022 roku ruszyła sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata 2023. Już teraz można zapisać się do TicketAlarmu

Mistrzostwa Świata Polska Szwecja 2023

PARTNERZY

     MSiT kolorowe 2021 kwadrat
 

 

PROJEKT ZPRP - OSPR

ospr

PROJEKT

Szczypiorniak na Orlikach