Menu

W dniach od 30 kwietnia do 2 maja odbywały się turnieje 1/16 Mistrzostw Polski juniora młodszego chłopców i dziewcząt. Nasze województwo reprezentowały zespoły z Świebodzina, Nowej Soli i Kowalowa. Niestety żadnemu z naszych zespołów nie udało się awansować wyżej.

Juniorki Młodsze

Emocje opadły, znamy zespoły z awansem do  1/8  Mistrzostw Polski i możemy podsumować występy mistrzów i wicemistrzów naszego województwa. Zaczniemy od dziewcząt. Mistrz województwa MUKS Lider Świebodzin był gospodarzem grupy D. Do Świebodzina przyjechały zespoły mistrz łódzkiego ChKS Łódź oraz wicemistrz śląska KS Zgoda Ruda ŚląskaKPR ROKiS Radzymin. Zespół z mazowieckiego wywalczył awans w barażach. Po sezonie zasadniczym zajmował 4 miejsce w lidze lecz w meczu barażowym, po rzutach karnych pokonał MKS Karczew tym samym zdobywając awans do Mistrzostw Polski. Gospodarze w trzech meczach zdobywają 3 pkt wygrywając w ostatnim dniu z ChKS -em Łódź zajmując ostatecznie 3 miejsce w turnieju.

Wyniki meczów (żródło: Związek Piłki Ręcznej w Polsce):

winiki lider     wyniki lider2    wyniki lider 3

 Tabela końcowa 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych grupy D:

lider

 Wicemistrz lubuskiego KS Zorza Iskra Kowalów rozegrała swoje mecze na śląsku. Udając sie w długą podróż do Gliwic. Gospodarzem 1/16 był gliwicki klub SPR Sośnica Gliwice, który gościł jeszcze mistrza podkarpackiego Handball Posada Górna oraz wicemistrza wielkopolski KS Pyrki Poznań.

Niestety zespół lubuski przegrał wszystkie swoje mecze ostatecznie zajmując 4 miejsce w turnieju. Poniżej wyniki meczów:

wyniki kowalow1     winiki kowalo2    wyniki kowalow3

Tabela końcowa 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych grupy H:

kowalow

Junior młodszy

 UKS Trójka Nowa Sól jako mistrz województwa swoje mecze mistrzowskie rozegrał w Łodzi. Młody lubuski zespół zmierzył się w grupie G z mistrzem łódzkiego UKS Anilana I Łódź i wicemistrzem pomorskiego SPR Wybrzeże III Gdańsk i trzecią drużyną mazowieckiego SKF Wisła Płock. Można śmiało napisać, że nowosolanie trafili do  jednej z najsilniejszych grup 1/16 MP. 

Ostatecznie UKS Trójka Nowa Sól zajęła 4 miejsce w grupie. Poniżej wyniki meczów:

trojka 1   trojka 2    trojka 3

 Tabela końcowa:

tabela trojka

 TS ZEW Świebodzin w lubuskim II miejsce i jako wicemistrz rozegrał trzy swoje mecze w Obornikach Wlkp. Tam spotkał się z mistrzami wielkopolski - SKF KPR Sparta Oborniki, śląska - SPR Górnik Zabrze oraz wicemistrzem łódzkiego UKS Anilana Łódź. I w tym przypadku lubuski zespół przegrał wszystkie swoje mecze i ostatecznie zajął ostatnie miejsce w turnieju. Poniżej wyniki meczów grupy B:

zew 2   zew 2    zew 3

Końcowa tabela grupy B:

tabela zew

A już za tydzień wystartują młodzicy. Więcej już wkrótce.

 

D.W.

 

AKTUALNOSCI

Tu gramy w ręczną - Turniej w Kowalowie

Lubuski Związek Piłki Ręcznej zaprasza na Turniej mini piłki ręcznej dziewcząt dla klas I - IV w Kowalowie. Turniej odbędzie się  w ramach realizacji projektu  ze środków Ministerstwa Sportu i Turysty...

Tu gramy w ręczną - III edycja

18 czerwca 2022r. wsobotę LZPR rozpoczyna realizację III edycji projektu TU GRAMY W RĘCZNĄ.

Trofeum MŚ 2023 już w Polsce.

Wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun i Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu Województwa Śląskiego Dawid Kamiński odsłonili trofeum dla mistrza świata w piłce ręcznej.

Turniej o Puchar Prezesa MUKS LIDER Świebodzin

 8 maja w Miejskiej Hali Sportowej w Świebodzinie odbył się Turniej o Puchar Prezesa MUKS LIDER Świebodzin.

Ruszyła sprzedaż biletów ma MŚ w piłce ręcznej mężczyzn

18 marca ruszyła sprzedaż biletów na 28 Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn. Zapisz się na Ticket Alarm.

Turniej w Nowej Soli

13 marca nowosolska hala MOSiR-u gościła zawodników na I Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej UKS "TRÓJKA" o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej  Soli dla Chłopców rocznik 2...

Starsze artykuły

STARSZE ARTYKULY: AKTUALNOSCI

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn, które w styczniu 2023 roku odbędą się w Polsce i Szwecji to kluczowy i najważniejszy turniej w historii polskiej piłki ręcznej. 18 marca 2022 roku ruszyła sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata 2023. Już teraz można zapisać się do TicketAlarmu

Mistrzostwa Świata Polska Szwecja 2023

PARTNERZY

     MSiT kolorowe 2021 kwadrat
 

 

PROJEKT ZPRP - OSPR

ospr

PROJEKT

Szczypiorniak na Orlikach