Menu

Rozpoczynamy prezentację lubuskich senorskich zespołów. Dzisiaj prezentujemy UKS Trójka Nowa Sól. Tuż przed treningiem biegowym porozmawialiśmy z trenerem nowosolan Alanem Raczkowiakiem.

UKS Trójka Nowa Sól najmłodszy klub w województwie. W 2018r. nowosolski klub UKS Astra Nowa Sól zmienił nazwę na UKS Trójka Nowa Sól. W sezonie 2018/2019 zespół prowadził Bronisław Maly. Już na początku można było zauważyć w zespole determinację, duże zaangażowanie zawodników w rozwój klubu i nie tylko sportowe ale i społeczne dzialania narzecz Nowej Soli. Klub można było zauważyć w wielu społecznych działaniach co znacząco miało wpływ na przyciągnięcie kibicówi ostatecznie stworzenie klubu kibica. Po niespodziewanej śmierci trenera w styczniu 2020r. zespół przejął Zbigniew Malaczewski. Niestety pandemia, zawieszenie rozgrywek nie pozwoliła zespołowi dograć do końca sezonu, ostatecznie klub zajął 9 miejsce.

DSC 0186Przyjście nowego trenera Alana Raczkowiaka jeszcze bardziej zdeterminowała zespół. Młody trener od samego początku przypadł zawodnikom i jeszcze mocniej scalił zespół na boisku, w szatni i co najważniejsze poza nią. W sezonie 2020/21 zespół wygrywając 18 meczy zajął ostatecznie 3 miejsce. W wyniku reorganizacji rozgrywek zespół awansował do pierwszej ligi tym samym sprawił ogromną niespodziankę kibicom. Od 2 sierpnia zespół rozpoczął przygotowania do sezonu na stadionie miejscowego OSiRu.

Udało man się omówić z trenerem i porozmawiać.

1. Awans do pierwszej ligi to nespodzianka, Jak czuje się młody trener który zrobił fajny wynik, awans do pierwszej ligi.

8918

2. Od poniedziałku ropoczęliście przygotowania do sezonu. Czy w zespole pojawiły się nowe twarze, wzmocnienia?

8918

3. Jaki cel w przygotowaniach do sezonu?

8918

DSC 0173    DSC 0176

4. Czy zawodnicy mieli wcześniej rozpisane treningi?

8918

5. Na pierwsze poważne granie musimy poczekać jeszcze do września. Ale już 14 sierpnia Memoriał Branisława Malego i jedenaście dni później puchar Polski z Zewem Świebodzin. Mimo ciężkich nóg będą to dla Was mecze przetarcia czy walki?

8918

6. Czy w planie rozegracie jeszcze inne sparingi?

8918

DSC 0190    DSC 0182

7. Cel główny na ten sezon to ... 

8918

8. Jak myślisz kibicę wrócą na halę?

8918

Jak możemy usłyszeć małymi krokami nowosolski zespół buduje formę. My już dziś zapraszamy na Memoriał Bronisława Malego do Nowej Soli.

memoriał

Dziękujemy za rozmowę. A my trzymamy kciuki za trenera i zespół w nowym sezonie.

AKTUALNOSCI

Tu gramy w ręczną - Turniej w Kowalowie

Lubuski Związek Piłki Ręcznej zaprasza na Turniej mini piłki ręcznej dziewcząt dla klas I - IV w Kowalowie. Turniej odbędzie się  w ramach realizacji projektu  ze środków Ministerstwa Sportu i Turysty...

Tu gramy w ręczną - III edycja

18 czerwca 2022r. wsobotę LZPR rozpoczyna realizację III edycji projektu TU GRAMY W RĘCZNĄ.

Trofeum MŚ 2023 już w Polsce.

Wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun i Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu Województwa Śląskiego Dawid Kamiński odsłonili trofeum dla mistrza świata w piłce ręcznej.

Turniej o Puchar Prezesa MUKS LIDER Świebodzin

 8 maja w Miejskiej Hali Sportowej w Świebodzinie odbył się Turniej o Puchar Prezesa MUKS LIDER Świebodzin.

Ruszyła sprzedaż biletów ma MŚ w piłce ręcznej mężczyzn

18 marca ruszyła sprzedaż biletów na 28 Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn. Zapisz się na Ticket Alarm.

Turniej w Nowej Soli

13 marca nowosolska hala MOSiR-u gościła zawodników na I Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej UKS "TRÓJKA" o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej  Soli dla Chłopców rocznik 2...

Starsze artykuły

STARSZE ARTYKULY: AKTUALNOSCI

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn, które w styczniu 2023 roku odbędą się w Polsce i Szwecji to kluczowy i najważniejszy turniej w historii polskiej piłki ręcznej. 18 marca 2022 roku ruszyła sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata 2023. Już teraz można zapisać się do TicketAlarmu

Mistrzostwa Świata Polska Szwecja 2023

PARTNERZY

     MSiT kolorowe 2021 kwadrat
 

 

PROJEKT ZPRP - OSPR

ospr

PROJEKT

Szczypiorniak na Orlikach