Menu

Zaczynamy weekendowe podsumowanie ...czyli co piszczy na lubuskiej hali ...

 W sobotni poranek w Miejskiej Hali Sportowej świebodzińskiego OSiR-u o godz. 9.:00 po raz dwudziesty na parkiet wybiegły dzieci rocz. 2010. Organizatorem ORLIK CUP od ponad dwudzietu lat jest Zbigniew Jaroszewicz: nauczyciel, trener, wychowawca, pasjonat i pszczelarz. Poprosiliśmy go o napisanie kilku słów na temat sobotniego turnieju (jak zawsze można na niego liczyć):

W drugą październikową sobotę odbył się w Miejskiej Hali Sportowej kolejny już Cykl Turniejów Piłki Ręcznej ORLIK CUP 2021. Cykl turniejów odbywa się od ponad dwudziestu lat, kiedy to tworzono przy szkołach Uczniowskie Kluby Sportowe. Klub taki powstał także przy Szkole Podstawowej nr2 i zgodnie z tradycją szkoły przyjął nazwę po Szkolnym Klubie Sportowym ORLIK funkcjonującym w sali sportowej SP-2 od jej powstania, czyli od roku 1970. Absolwenci DWÓJKI powinni pamiętać napis na środku parkietu „SKS ORLIK” A tak na marginesie – może ktoś pamięta jak nazywał się szkolny klub sportowy przy świebodzińskim LO?

Pierwszy turniej organizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego SP-2 odbył się w 2001 roku i co ciekawe wystąpiły trzy drużyny wówczas i dzisiaj. A tak wyglądała kolejność końcowa 20 lat temu:

IMG 0717I miejsce - UKS ''Orlik'' SP-2 Ś-dzin

II miejsce - TJ Slovan Varnsdorf

III miejsce - UKS ''14'' Zielona Góra

IV miejsce - MKST ''Astra'' Nowa Sól

V miejsce - UKS ''Siódemka'' Ś-dzin

VI miejsce - PSP 2 Gorzów Wlkp.

W sobotę na parkiecie pojawiło się 5 drużyn z dwóch ościennych województw: z Wielkopolski i z Dolnego Śląska. Tym razem zaproszono do udziału w rywalizacji chłopców z rocznika 2010.

Wyniki meczów drużyny z DWÓJKI z: UKS MIŚ Gorzów 16:5, ŚKPR Świdnica 3:25, UKS TRÓJKĄ Nowa Sól 23:7, SKF KPR Oborniki Wlkp 13:24

Kolejność końcowa turnieju:

I miejsce - ŚKPR Świdnica

II miejsce - SKF KPR Oborniki Wlkp.

III miejsce - UKS ''Orlik'' SP-2 Ś-dzin

IV miejsce -  UKS MIŚ Gorzów

V miejsce - UKS ''Trójka'' Nowa Sól

Zespół świebodziński wystąpił w składzie ( w nawiasie strzelone bramki): Adam Krzysztof kl 5b (12), Dębowski Tymoteusz kl 5c (15), Dubna Mykyta kl 4a (1), Haidai Pavlo kl 4a (8), Nakonieczny Dawid kl 5b, Obuchanicz Michał kl 5c (4), Święs Jakub kl 5b (15), oraz bramkarz Wieczorek Oliver kl 5b.

Organizatorzy kierują podziękowania dla rodziców, którzy kibicowali i byli n nami, a w szczególności rodziców Michała Obuchanicza za wyśmienite wypieki, którymi częstowaliśmy gości.

IMG 0745   IMG 0739
 Uczestnicy ORLIK CUP 2021
foto: UKS Orlik Świebodzin
  Trenerzy otrzymali słodki podarunek miód z pasieki Zbyszka
foto: UKS Orlik Świebodzin

 

W turnieju wzięły udział trzy zespoły z województwa lubuskiego: UKS Orlik Świebodzin, UKS Miś Gorzów oraz UKS Trójka Nowa Sól. Dla wielu zawodników naszego województwo był to pierwszy turniej wojewódzki. My byliśmy z aparatem fotograficznym i zapraszamy do galerii z turnieju na naszym facebooku (tutaj).

 09 października 2021r. to kolejny dzień, który wpisze sie w historię lubuskiej piłki ręcznej. Po prawie dwuletniej przerwie na parkiet świebodzińskiej hali powróciła II Liga Kobiet. MUKS Lider Świebodzin na własnej hali podejmował MKS Vicktoria Świebodzice. Gospodynie, mieszanka doświadczenia z młodością, mozolnie wchodziły w mecz, popełniając błędy w obronie co konsekwentnie wykorzystywały przeciwniczki.

DSC 0283    DSC 0292 
 Natalia Kurkowiak - 4 bramki (obrotowa) MUKS Lider Świebodzin
foto: Archiwum LZPR
   Jagoda Berenc - Bajan (rozgrywająca) powoli wraca do formy
foto: Archiwum LZPR


Po pierwszej połowie zespół z dolnegośląska schodził z bramkową przewagą. Kilka uwag w przerwie od sztabu szkoleniowego i w drugiej odsłonie mogliśmy zobaczyć odmieniony zespół, który na inaugurację ostatecznie wygrywa 36:30. Relację i wywiad z trenerem zespołu Janem Kanieckim znajdziecie TUTAJ. I oczywiście zapraszamy na fotorelację na nasz profil.

MUKS Lider Świebodzin   36:30
(15:16)
  MKS Victoria Świebodzice
Sobczak 9, Staruszkiewicz 8, Mrozowicz 6, Kowalaszek 4,
Kurkowiak 4, Kowol 2, Gryglik 1, Orłowska 1, Kliszcz 1,
     Szczepanik 9, Wojda 9, Adamczewska 7, 
Barna 4, Pacyna 1,

 


Drugi lubuski zespół GMST Sparta Iwanniccy Gubin swoją inagurację rozpoczął od wysokiej porażki z debiutantem drugoligowego parkietu MKS Kalisz AZS SWWS. W odmienionym składzie gubinianki nie poradziły sobie z kaliszankami i przegrały wysoko 16:34. Wiecej możecie zobaczyć tutaj.

GMTS Sparta Iwaniccy Gubin
  16:34
(7:18)
  MKS Kalisz AZS SWWS
Zukier 6, Mielczarczyk 5, Paszkiewicz 2, Adamska 1,
Bogdanowicz 1, Krzyzaniak 1,
     Kisiel 8, Kucharska 7, Moskal-Giel 6, Pesel-Matyjak 5,
Pilitowska 4, Jałoszewska 2, Rachwalska 1, Stasiak 1,

 

 A teraz czas na seniorów. W ten poprzedni weekend grała tylko Dolnośląska III Liga Mężczyzn. UKS Bachus Zielona Góra jedyny reprezentant lubuskiego w tej lidze potwierdził wysoką formę i wysoko pokonał rezerwy pierwszoligowego SPR GOKiS II Kąty Wrocławskie. Zielonogórski zespół mecz rozpoczął o szybkiego 5:0 co sprawiło, że goscie pogubili się i już do końca miejsca nie potrafili poradzić sobie z zespołem Tomasza Kosciuchy. Było to drugie zwyciestwo UKS Bachus Zielona Góra. Po dwóch kolejka z kompletem punktów zajmuje II miejsce w tabeli.

bachus   szpara
UKS Bachus Zielonogóra - wicelider Dolnośląskiej III Ligi Mężczyzn
foto źródło: Facebook UKS Bachus Zielona Góra
  Adam Szpara - strzelec 6 bramek
foto źródło: Facebook UKS Bachus Zielona Góra

 

UKS Bachus Zielona Góra
  32:19
(16:9)
  SPR GOKiS Kąty II Wrocławskie
Szpara 6, Kozłowski 5, Fórmaniak 4, Woźniak 3, Byzio 2,Ostrowski 2,
Pawlisz 2, Piwowarczyk 2, Stypiński 2, Drozdek 1, Mallinowski 1, Mańka 1, Pawlisz 1
     Honc 5, Czech 4, Korpacki 3, Głuszek 2, Kalinowicz 2,
Działoszek 1, Szczepański 1, Zubko 1,

 

 Zapraszamy na FB UKS Bachus na galerię zdjęć z meczu.

W niedzielne popołudnie swoje zmagania rozpoczeli lubuscy juniorzy w ramach Lubuskiej Ligi Juniorów. TS ZEW Świebodzin wygrał na wyjeździe z UKS Szczypiorniak Zielona Góra.

UKS Szczypiorniak Zielona Góra
  29:32
(13:18)
  TS ZEW Świebodzin
Stypińska 7, Szymczyk 7, Dudlej 5, Czerwonogrodzki 2, Fórmaniak 2, 
Karzek 2, Słoboda 2, Giedymin 1, Pawlisz 1
    Ripa 13, Jastrzębski 5, Piwoński 4, Stanulewicz 3,
Jastrzębski 1, Koprowicz 1

 

zew   szczypiorniak
TS ZEW Świebodzin
fot: Archiwum LZPR
  UKS Szczypiorniak Zielona Góra
fot: Archiwum LZPR

 

Więcej na profilach drużyn na FB. My zapraszamy na fotorelację tutaj.

 W drugim niedzielnym meczu UKS Miś-KS Stal Gorzów wysoko wygrał z UKS Czarni Żagań.

UKS Miś-KS Stal Gorzów
  36:15
(17:5)
  UKS Czarni Żagań
Kunka 8, Kolasa 7, Karelus 6, Malarek 5, Ufir 3, Kolasa 2,
Weidemann 2, Cieslik 1, Kluwak 1, Rzepka 1
    Zubik 8, Węgier 3, Dubert 2, Ropdenko 1,
Stelmasik 1

AKTUALNOSCI

Historia żarskiej piłki ręcznej

Początki sportu szkolnego w Żarach. Powstanie MKS „Sokół” Historia żarskiej piłki ręcznej. Trudny powojenny czas nie przeszkodził w organizacji życia sportowego w Żarach. Wspaniali ludzie, w większo...

30-lecie GMTS Sparty Gubin

30-lecie GMTS Sparty Gubin Historia piłki ręcznej w Gubinie. W związku z obchodami 30-lecia klubu GMTS Sparta Gubin zapraszamy na krótką lekcję historii.   Zacznijmy od artykułu z gazety "Wiadomoś...

Tu gramy w ręczną - Turniej w Trzcielu - wyniki

Zapraszamy na krótkie podsumowanie turnieju mini piłki ręcznej dziewcząt z cyklu "Tu Gramy w Ręczną", który odbył się 10 grudnia w miejscowości Trzciel. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich zawo...

Tu gramy w ręczną - Turniej w Zielonej Górze - wyniki

Wczoraj tj. 19.11.2022 r. rozegrany został kolejny turniej spod szyldu "Tu Gramy w Ręczną". Tym razem rywalizowali ze sobą chłopcy z klas I-IV. 🤾‍♂️ Zielonej Górze spotkały się ekipy z Legnicy, Nowog...

Dumni z Niepodległej - Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej

Lubuski Związek Piłki Ręcznej ma przyjemność zaprosić do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej - "Dumni z Niepodległej" dla chłopców z rocznika 2008/09, z okazji 104. rocznicy odzyskania prze...

Tu gramy w ręczną - Turniej w Trzcielu

Lubuski Związek Piłki Ręcznej zaprasza na kolejną edycję turnieju mini piłki ręcznej dziewcząt dla klas I - IV "Tu Gramy w Ręczną", który tym razem zawita do Trzciela. Turniej odbędzie się w ramach re...

Starsze artykuły

STARSZE ARTYKULY: AKTUALNOSCI

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn, które w styczniu 2023 roku odbędą się w Polsce i Szwecji to kluczowy i najważniejszy turniej w historii polskiej piłki ręcznej. 18 marca 2022 roku ruszyła sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata 2023. Już teraz można zapisać się do TicketAlarmu

Mistrzostwa Świata Polska Szwecja 2023

PARTNERZY

     MSiT kolorowe 2021 kwadrat
 

 

PROJEKT ZPRP - OSPR

ospr

PROJEKT

Szczypiorniak na Orlikach