Menu

… akcja!!! Akcja !!! – tak trener Marek Książkiewicz zakończył piątkową odprawę przed rozpoczęciem konsultacji szkoleniowej Lubuskiej Kadry Juniorów w Świebodzinie.

W dniach 25 – 27 maja w Miejskiej Hali Sportowej w Świebodzinie odbyła się akcja szkoleniowa w ramach Lubuskiej Kadry Juniorów. Przez trzy dni, 24 zawodników z Gorzowa, Zielonej Góry i Świebodzina doskonaliło swoje umiejętności pod kierunkiem pary trenerów: trenera koordynatora Marka Książkiewicza i trenera wspomagającego Dariusza Wojtala.

Zdecydowałem powołać szeroką kadrę zawodników – mówi trener Marek Książkiewicz – na mistrzostwa pojedzie 16 najlepszych zawodników. Jest to pierwsza akcja szkoleniowa w okresie przygotowawczym przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży w Katowicach. To spotkanie pozwoliło mi lepiej poznać chłopaków, porozmawiać z nimi i zobaczyć w jakim miejscu obecnie znajdują się zawodnicy.

Jak doskonale wiemy dwa miesiące temu zakończyły się rozgrywki Lubuskiej Ligi Piłki Ręcznej. Wielu zawodników jest obecnie w roztrenowaniu i stąd decyzja o organizacji szkolenia oraz zgrywaniu zespołu. Przez dwa dni zespół pracował między innymi nad współpracą w obronie i komunikacją między sobą i grą pozycyjną, a bramkarze mieli okazję poprawić swoje umiejętności na treningu bramkarskim. … wylany pot na treningu na pewno zaowocuje w przyszłości – opowiada trener współpracujący Dariusz Wojtala – chłopcy dawali z siebie wszystko na treningach, każdy z nich wie o jaką stawkę gra i rywalizuje… tylko szesnastu w lipcu wyjedzie na mistrzostwa Polski. Będziemy mieli ciężki orzech do zgryzienia bo kogo z tych walczaków zabrać.

W niedzielę lubuscy sportowcy rozegrali grę kontrolną. Trener eksperymentował różne ustawienia i kombinacje podczas gry. Każdy grający chciał się pokazać z jak najlepszej strony. (…) ale determinacja, walka – mówi jeden z obecnych rodziców na treningu – bardzo podobała mi się gra wszystkich zawodników. Tylko współczuć trenerowi trudnego wyboru. A pierwsze decyzje już z dwa tygodnie. Kadra Lubuskiego wyjeżdża na Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Juniorów do Świdnicy. Trener zabierze ze sobą tylko 16 zawodników. Tam zespół zmierzy się z takimi przeciwnikami jak MKS MOS Wrocław, Kadrą Dolnośląskiego. Będzie to duży sprawdzian lubuskich kadrowiczów. Ale to nie koniec przygotowań, bo tuż po zakończeniu roku szkolnego zespół uda się do Żagania na czterodniową konsultację i zamknie tam okres przygotowawczy. A od 2 lipca będzie walczyć już Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Katowicach o medale.

Świebodzińska konsultacja nie odbyła by się bez wsparcia finansowego. Od dwóch lat kadry województw nie otrzymują dofinansowania na szkolenie. Wymaga się szkolenia centralnego a nie dofinansowuje się konsultacji centralnych. Tylko poprzez determinację i szeroko rozumianą aktywność naszych trenerów, Marka Książkiewicz i Dariusz Wojtala, udało się zorganizować trzydniowe treningi. I tu należy skierować wielkie podziękowania przede wszystkim rodzicom. To oni pokryli w całości pobyt i wyżywienie swoich dzieci. Także podziękowania należą się dyrekcji świebodzińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za nieodpłatnie udostępnienie Miejskiej Hali Sportowej co znacznie przyczyniło się do obniżenia kosztów zawodników oraz anonimowemu sponsorowi wody na treningi. To oni przyczynili się do organizacji konsultacji. I na sam koniec rodzicom obecnym na treningach. Fajnie zobaczyć swoje dzieci w sportowej rywalizacji. W imieniu trenerów Bardzo dziękujemy.

PARTNERZY

     
   

PROJEKT ZPRP - OSPR

PROJEKT - SZCZYPIORNIAK NA ORLIKACH

Szczypiorniak na Orlikach