Menu

11 stycznia mija druga rocznica śmierci Bronisława Witolda Malego, trenera działacza i Prezesa Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej.

 logo KU AZS UZ Zielona GóraBronisław Maly był rodowitym poznaniakiem. Karierę sportową rozpoczął w klubie MKS Starówka Poznań. Później przeniósł się do Chrobrego Głogów, gdzie grał na kole i rozegraniu. Był reprezentantem Polski juniorów w piłce ręcznej. Trzykrotnie zdobył Puchar Polski.

Po zakończeniu kariery został trenerem reprezentacji Polski juniorów i młodzieżowców. Po przenosinach do Nowej Soli był nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 2. Jako trener pracował w kilku klubach: Wolsztyniaku Wolsztyn, AZS-ie Zielona Góra, Zewie Świebodzin, Astrze Nowa Sól, UKS Trójce Nowa Sól.

Od 2010 roku pełnił funkcję prezesa Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej. Trener nowosolskich szczypiornistów przed sezonem 2019 postanowił ratować drużynę, która była blisko spadku z drugiej ligi i rozwiązania. Udało Mu się! W trakcie rozgrywek reagował bardzo żywo, impulsywnie, narażał się na kary i upomnienia. Podczas meczów całym sercem był oddany swoim podopiecznym. Nowosolanie nazywani zostali „rycerzami wiosny” 2019. A w bieżących rozgrywkach byli już równorzędnym i liczącym się przeciwnikiem dla każdej drużyny. Ostro przygotowywali się do rundy rewanżowej, 11 stycznia mieli rozegrać mecz sparingowy z pierwszoligowym AZS-em Zielona Góra. Niestety, Pan Bronisław nie przeżył nagłego ataku serca.

DSC 0130 

 Tego dnia odszedł człowiek oddany sprawami piłki ręcznej. Tak go wspominają:

Wieloletni przyjaciel, Prezes Towarzystwa Sportowego ZEW Świebodzin, ówczesny wiceprezes LZPR Grzegorz Trzebniak:

8918

Dariusz Kudła, koordynator wojewódzki OSPR:

8918

Marek Książkiewicz, ówczesny sekretarz LZPR, obecnie Prezes LZPR, wspomina Bronka jako trenera i w pźniejszym okresie jako Prezesa lubuskiego związku:

8918

Zbigniew Malaczewski, trener UKS Trójka Nowa Sól. Wiele lat współpracował z Bronkiem wraz z nim odbudował nowosolską piłkę ręczną:

8918

Radosław Wasiak, dyrektor Niepublicznego LO w Kielcach Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZPRP, zawodnik w kadrze narodowej juniorów, którą to prowadził Bronek:

8918

W 2017, dokładnie w lipcu Zarząd TS ZEW Świebodzin ogłosił nowego trenera seniorów. Wtedy to po wprowadzeniu AZS-u Zielona Góra do pierwsej ligi, Bronek został oficjalnie nowym szkoleniowcem świebodzińskiego zespołu. Wtedy to udało mi się porozmawiać i zerejestrować krótki wywiad z Prezesem, już świebodzińskim trener. Zapraszam do odsłuchania:

1. Jako młody chłopak w jakich klubach trener występował i na jakich pozycjach grał?

8918

2. Jako zawodnik wielu klubów, co najbardziej trener wspomina i jakie sukcesy utkwiły najbardziej w pamieci jako zawodnika a później trenera?

8918

3. W którym momencie, Pan postanowił zostać trenerem, związać sie na stałe z tym jakże trudnym zawodem?

8918

4. Czy nauka była ważna i jak wpłynęła na dalszy rozwój?

8918

5. Czy zdaniem trenera i zarazem Prezesa, czy w lubuskim mamy utalentowaną młodzież?

8918

 6. Trenerze, na chwile zmienimy temat, odejdziemy od tematów piłki ręcznej, co trener lubi robić w wolnych chwilach?

8918

 7. Ulubiona potrawa ...

8918

8. Marzenia to ...

8918

9. Jak Pan godzi obowiązki trenera i Prezesa LZPR?

8918

10. Ma trener doświadczenie w prowadzeniu zespołów młodzieżowych i seniorskich. Co jest trudniejsze prowadzić seniorów czy młodzież:

8918

 

11. Czego życzyć trenerowi?:

8918

 

 

DSC 0136

11 stycznia 2020 rok na zawsze pozostanie w naszych myślach. Tego dnia odszedł człowiek o wielkim sercu do piłki ręcznej, przyjaciel, Prezes. Mimo upływu czasu cisną się na usta słowa:

Trenerze, przyjacielu, kolego dlaczego ... tak wielej jest do zrobienia, tak dużo do powiedzenia.

Odszedłeś ... a wciąż Ciebie brakuje...

Trudno na zawsze pożegnać Kogoś, bo wciąż jeszcze mogłeś być z nami ...

Spoczywaj w spokoju Bronku

PAMIĘTAMY !!!

Lubuski Związek Piłki Ręcznej

AKTUALNOSCI

Tu gramy w ręczną - Turniej w Kowalowie

Lubuski Związek Piłki Ręcznej zaprasza na Turniej mini piłki ręcznej dziewcząt dla klas I - IV w Kowalowie. Turniej odbędzie się  w ramach realizacji projektu  ze środków Ministerstwa Sportu i Turysty...

Tu gramy w ręczną - III edycja

18 czerwca 2022r. wsobotę LZPR rozpoczyna realizację III edycji projektu TU GRAMY W RĘCZNĄ.

Trofeum MŚ 2023 już w Polsce.

Wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun i Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu Województwa Śląskiego Dawid Kamiński odsłonili trofeum dla mistrza świata w piłce ręcznej.

Turniej o Puchar Prezesa MUKS LIDER Świebodzin

 8 maja w Miejskiej Hali Sportowej w Świebodzinie odbył się Turniej o Puchar Prezesa MUKS LIDER Świebodzin.

Ruszyła sprzedaż biletów ma MŚ w piłce ręcznej mężczyzn

18 marca ruszyła sprzedaż biletów na 28 Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn. Zapisz się na Ticket Alarm.

Turniej w Nowej Soli

13 marca nowosolska hala MOSiR-u gościła zawodników na I Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej UKS "TRÓJKA" o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej  Soli dla Chłopców rocznik 2...

Starsze artykuły

STARSZE ARTYKULY: AKTUALNOSCI

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn, które w styczniu 2023 roku odbędą się w Polsce i Szwecji to kluczowy i najważniejszy turniej w historii polskiej piłki ręcznej. 18 marca 2022 roku ruszyła sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata 2023. Już teraz można zapisać się do TicketAlarmu

Mistrzostwa Świata Polska Szwecja 2023

PARTNERZY

     MSiT kolorowe 2021 kwadrat
 

 

PROJEKT ZPRP - OSPR

ospr

PROJEKT

Szczypiorniak na Orlikach