Menu

11 września 2021r. hala sportowa Szkoły Podstawowej w Santoku będzie gościła zespoły z Polski na V Memoriale Marka Kozielskiego.

 To już piąty Memoriał Marka Kozielskiego, piłkarza ręcznego z Gorzowa Wielkopolskiego. Dzisiaj na kilka dni przed turniejem przestawiamy znanego czołowego zawodnika AZS AWF Gorzów i Stali Gorzów. 

Nigdy nie ma dobrego momentu na pożegnanie bliskich,
ale zawsze jest dobry czas, żeby otulić ich myślami.
Przechodniu, zatrzymaj się na chwilę i wspomnij…

Marek Kozielski ur. 1958 roku. Jako utalentowany chłopiec nie zaczynał jak wszystcy inni od piłki nożnej. Skoro wychowania fizycznego w szkole podstawowej uczyli Michał Kaniowski i Konstanty Wiszniewski, obaj nauczyciele byli pasjonatami piłki ręcznej, to od pierwszej lekcji wychowania fizycznego Marek uczył się piłki ręcznej. Swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczął na szkolnych SKS-ach by wkrótce rozpocząć swoją karierę jako zawodnik MKS Znicz Gorzów. Pierwszy sukces jako zawodnik odniósł podczas Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży w Białymstoku jako reprezentant województwa zielonogórskiego. W drugiej połowie lat 70-tych przez następne 5 sezonów broni barw AZS AWF Gorzów. Każdy kolejny sezon pokazuje potencjał drużyny gorzowskiej gdzie Marek odgrywa znaczącą rolę i w końcu przyczynia się do awansu do ówczesnej ekstraklasy w sezonie 1982/1983. Zawodnik i drużyna już jako Stal Gorzów w sezonie 1985/1986 zajmuje piąte miejsce w lidze i jest to największe osiągnięcie w historii gorzowskiej piłki ręcznej. W ekstraklasie rozgrywa ponad 250 meczy, najwiecej w historii klubu.

Oprócz sukcesów ligowych Marek aż cztery razy wraz z drużyną wywalczył akademickie mistrzostwo Polski (1979, 1980, 1983, 1984). Jeszcze jako zawodnik AZS AWF Gorzów dwukrotnie bronił bramki podczas Finału Pucharu Polski ( 1985 - 3 miejsce, 1988 - 2 miejsce). Po zakończeniu zawodniczej kariery Marek w 1999 roku zostaje II trenerem piłkarzy i bramkarzy.

Można śmiało powiedzieć bawiła go sportowa przygoda i gra na pozycji bramkarza. Przez cały okres kariery ma sprzymierzeńca w żonie Jolanty Kozielskiej, która również była piłkarką ręczną i trenerem grup młodzieżowych. A tak wspomina swojego męża:

8918                    8918                    8918

 

7   

Marek Kozielski odszedł w wieku 58 lat. Pozostał w pamięci wielu przyjaciół. Sami posłuchajcie jak wspominają go przyjaciele:

 Dariusz Molski     Jerzy Buczak    Jacek Gumiński   Łukasz Bronowicki
8918   8918   8918   8918

 

Wielki a zarazem mały człowiek o wielkiej haryzmie, pasji. Pozostawił po sobie wielką historię gorzowskiej piłki ręcznej. Poniżej prezentujemy skany artykułów.

1       2      5

 

Marek Kozielski nie tylko odnosił sukcesy na parkiecie ale i również w 1984r. zajmuje 5 miejsce w plebiscycie AWF na najpopularniejszego sportowca Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie i w 1987r. - 8 miejsce w dorocznym plebistycie "Gazety Lubuskiej" na najpopularniejszego sportowca województwa.

4

 

Już w najbliższą sobotę  11 września w Santoku odbędzie się V Memoriał Marka Kozielskiego. Już od godziny 8:00 do godziny 18:00 będą ze sobą rywalizowały zespoły w kategorii MASTERS zespoły żeńskie i męskie. W imieniu organizatorów zapraszamy.

Plakat ostateczny V Memoria

 

 

 

 

 

 

  

AKTUALNOSCI

Tu gramy w ręczną - Turniej w Kowalowie

Lubuski Związek Piłki Ręcznej zaprasza na Turniej mini piłki ręcznej dziewcząt dla klas I - IV w Kowalowie. Turniej odbędzie się  w ramach realizacji projektu  ze środków Ministerstwa Sportu i Turysty...

Tu gramy w ręczną - III edycja

18 czerwca 2022r. wsobotę LZPR rozpoczyna realizację III edycji projektu TU GRAMY W RĘCZNĄ.

Trofeum MŚ 2023 już w Polsce.

Wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun i Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu Województwa Śląskiego Dawid Kamiński odsłonili trofeum dla mistrza świata w piłce ręcznej.

Turniej o Puchar Prezesa MUKS LIDER Świebodzin

 8 maja w Miejskiej Hali Sportowej w Świebodzinie odbył się Turniej o Puchar Prezesa MUKS LIDER Świebodzin.

Ruszyła sprzedaż biletów ma MŚ w piłce ręcznej mężczyzn

18 marca ruszyła sprzedaż biletów na 28 Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn. Zapisz się na Ticket Alarm.

Turniej w Nowej Soli

13 marca nowosolska hala MOSiR-u gościła zawodników na I Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej UKS "TRÓJKA" o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej  Soli dla Chłopców rocznik 2...

Starsze artykuły

STARSZE ARTYKULY: AKTUALNOSCI

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn, które w styczniu 2023 roku odbędą się w Polsce i Szwecji to kluczowy i najważniejszy turniej w historii polskiej piłki ręcznej. 18 marca 2022 roku ruszyła sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata 2023. Już teraz można zapisać się do TicketAlarmu

Mistrzostwa Świata Polska Szwecja 2023

PARTNERZY

     MSiT kolorowe 2021 kwadrat
 

 

PROJEKT ZPRP - OSPR

ospr

PROJEKT

Szczypiorniak na Orlikach