Menu

Tuż przed inauguracją sezonu I ligi prezentujemy TS ZEW Świebodzin. "Zew" Świebodzin rozpoczął swoją działalność 20 grudnia 1957 roku. Jego nazwa jest trzema pierwszymi literami słów: Zapał, Entuzjazm, Wyniki.

W latach 60-tych powstaje sekcja piłki ręcznej. Szkolenie rozpoczyna się w szkołach podstawowych, prowadzona jest przez Andrzeja Wacha oraz Henryka Rzechówki. W następnych okresach rozwoju pojawia w szkołach średnich prowadzona przez Eugeniusza Horodyskiego w Zespole Szkół Zawodowych oraz Lucjana Macieckiego w Technikum Mechanicznym czytamy na fanpage świebodzińskiego klubu ... czytaj więcej.

Historia męskiej świebodzińskiej piłki ręcznej rozpoczyna się w 1998 roku. Zarząd zgłasza zespół seniorski do lubuskiej III ligi. Trener Dariusz Wojtala tworzy zespół złożony z doświaczonych zawodników Świebodzina i Zielonej Góry. Już w pierwszym sezonie gry zespół zajmuje pierwsze miejsce w lidze i gra baraże o wejście do II ligi z Dzierżoniowem. Niestety dwumecz świebodziński zespół przegrywa i nie udaje się mu awansować. W 2011r. ponownie zarząd zgłasza zespół do III ligi złożony z juniorów rocznika 93. Młody zespół prowadzony przez Dariusza Wojtala zajmuje drugie miejsce w rozgrywkach.

Świebodzin po 3 latach znów doczekał się seniorskiej  piłki ręcznej. W roku 2014 z inicjatywy dwóch członków zarządu pana Jacka Pasiuty i Andrzeja Galle powstaje męska drużyna. W zespole występuje 25 wychowanków klubu. Trenerem zespołu zostaje Łukasz Jacykowski. Drużyna z powodzeniem występuje na parkietach wielkopolskiej III ligi. Ostatecznie wygrywa 15 meczy i plasuje się na drugim miejscu przegrywając różnicą bramek z lubuskim klubem Stalą Gorzów.

Od sezonu 2015/2016 świebodzinianie grają w II lidze mężczyzn gr.1. Już w pierwszym sezonie pokazują, że własna hala i kibice są 8 zawodnikiem. Przez ponad rok zespół nie przegrywa  meczu na własnej hali i zostaje nazwana przez administratora klubowej strony  Twierdzą Świebodzin. Przełomowym sezonem 2020/2021 zespół wznocniony doświadczonymi zawodnikami  do I ligi wprowadza para trenerów Łukasz Jacykowski i Mariusz Kwiatkowski.

W tym sezonie zespół jako beniaminek pierwszej ligi będzie reprezentował Świebodzin w pierwszej lidze.

zespol

 Źródło zdjęcia: fanpage TS ZEW Świebodzin

W obecnym sezonie zespół poprawadzi para trenerska Mariusz Kwiatkowski i Tomasz Kiersnowski. Obydwom trenerom zadaliśmy te same pytanie a odpowiedzi posłuchajcie sami

 

 kwiatek1   kiersnowski 
     
 Mariusz Kwiatkowski   Tomasz Kiersnowski
     
  1. W niedzielę inauguracja sezonu. Jak przebiegały przygotowania do sezonu?
 
 8918    8918
  
   2. Czy już dzisiaj możesz podać skład na niedielny mecz? (wywiad przeprowadzony 14 września)
 
 8918    8918
     
3. Czy ten tydzień poświęcacie na treningi pod przeciwnika?
 
 8918    8918
     
     
   DSC 0056
   
4. Jaki cel stawiacie sobie i zespołowi?
 
8918   8918
     
5. Drugi zespół gra w wielkopolskiej III lidze. Czy zawodnicy pierwszego zespołu będą grać w drugiej drużynie?  
 
 8918    8918
     
6. Czy na meczu będą kibice?
     
 8918    8918
     
7. Co chciałbyś powiedzieć kibicom?
     
8918  

8918

   

 

DSC 0076  DSC 0120
 

 

Już w niedzielę o godz. 18:00 TS ZEW  Świebodzin rozegra swój pierwszy mecz w I lidze. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

AKTUALNOSCI

Tu gramy w ręczną - Turniej w Kowalowie

Lubuski Związek Piłki Ręcznej zaprasza na Turniej mini piłki ręcznej dziewcząt dla klas I - IV w Kowalowie. Turniej odbędzie się  w ramach realizacji projektu  ze środków Ministerstwa Sportu i Turysty...

Tu gramy w ręczną - III edycja

18 czerwca 2022r. wsobotę LZPR rozpoczyna realizację III edycji projektu TU GRAMY W RĘCZNĄ.

Trofeum MŚ 2023 już w Polsce.

Wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun i Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu Województwa Śląskiego Dawid Kamiński odsłonili trofeum dla mistrza świata w piłce ręcznej.

Turniej o Puchar Prezesa MUKS LIDER Świebodzin

 8 maja w Miejskiej Hali Sportowej w Świebodzinie odbył się Turniej o Puchar Prezesa MUKS LIDER Świebodzin.

Ruszyła sprzedaż biletów ma MŚ w piłce ręcznej mężczyzn

18 marca ruszyła sprzedaż biletów na 28 Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn. Zapisz się na Ticket Alarm.

Turniej w Nowej Soli

13 marca nowosolska hala MOSiR-u gościła zawodników na I Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej UKS "TRÓJKA" o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej  Soli dla Chłopców rocznik 2...

Starsze artykuły

STARSZE ARTYKULY: AKTUALNOSCI

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn, które w styczniu 2023 roku odbędą się w Polsce i Szwecji to kluczowy i najważniejszy turniej w historii polskiej piłki ręcznej. 18 marca 2022 roku ruszyła sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata 2023. Już teraz można zapisać się do TicketAlarmu

Mistrzostwa Świata Polska Szwecja 2023

PARTNERZY

     MSiT kolorowe 2021 kwadrat
 

 

PROJEKT ZPRP - OSPR

ospr

PROJEKT

Szczypiorniak na Orlikach