Menu

Już w najblizszy wekeend tj. 29 - 31 stycznia rozpocznie się 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek. Jak wcześniej pisaliśmy, dwa lubuskie zespoły będą reprezentowały nasze województwo na szczeblu ogólnopolskim, UKS Czarni Żagań oraz GMTS Sparta Gubin.

 Nie musimy pisać jak ważne dla młodzieżowych zespołów są to rozgrywki. Możliwość gry na poziomie Mistrzostw Polski to przygoda i zwięczenie sezonu oraz nagroda.

W tym roku organizatorem jednego z 8 turniejów jest Mistrz Województwa Lubuskiego UKS Czarni Żagań. Już o godz. 16:00 rozpocznie walkę o awans do 16-stu najlepszych zespołów w Polsce. Żagańska Arena będzie gościła znane marki: MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, SPR Arkę Gdynia oraz MKS Brodnica. Dzisiaj, przed pierwszym gwizdkiem udało nam się porozmawiać z trenerem UKS Czarni Żagań Lechem Berencem, wieloletnim trenerem oraz działaczem piłki ręcznej.

1. Trenerze w piątek rozpoczynają się Mistrzostwa Polski Juniorek. Jak ocenia Pan szanse swojego zespołu w turnieju?

8918

2. Żyjemy w dobie pandemii, obostrzeń i rozporządzeń, organizacja takie turnieju wymaga mnóstwo pracy i współpracy z lokalnymi przesiębiorcami. Jakie trudności napotkał trener przy organizacji mistrzowskiego turnieju?

8918

3. Wiele lat pracy trenerskiej, kolejne Mistrzostwo Województwa, kolejny turniej Mistrzowski ... ile tych zwycięstw było w długiej karierze trenerskiej?

8918

4. Już ostatnie pytanie. Trenerze marzenie, jakie po tylu latach pracy na Pan.

8918

7

 Mistrzynie UKS Czarni Żagań

PLAN GIER

29 styczeń 2021r.

30 stycznia 2021r.

31 stycznia 2021r.

Godz. 16:00

Godz. 10:00

Godz.10:00

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.

MKS Brodnica

SPR Arka Gdynia

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.

MKS Brodnica

SPR Arka Gdynia

Godz. 18:00

Godz. 12:00

Godz.12:00

UKS Czarni Żagań

SPR Arka Gdynia

UKS Czarni Żagań

MKS Brodnica

UKS Czarni Żagań

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.

 

 Serdecznie zapraszamy. Piątkowe mecze będzie można obejrzeć na fronpage Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej już od godz.15:50.

GMTS Sparta Gubin, wicemistrz lubuskiego, wyjeżdża do województwa kujawsko - pomorskiego do GUKS Drwęca NOVAR Lubicz. Gdzie rozegra swoje spotkania w piątek z AZS AWF Waszawa, w sobotę z gospodarzem i na zakończenie z KS Pyrki Poznań.

10

GMTS Sparta Gubin

Obie drużyny czeka nie lada wyzwanie. Będzie ciężko ale za to bardzo ciekawie.

AKTUALNOSCI

Tu gramy w ręczną - Turniej w Kowalowie

Lubuski Związek Piłki Ręcznej zaprasza na Turniej mini piłki ręcznej dziewcząt dla klas I - IV w Kowalowie. Turniej odbędzie się  w ramach realizacji projektu  ze środków Ministerstwa Sportu i Turysty...

Tu gramy w ręczną - III edycja

18 czerwca 2022r. wsobotę LZPR rozpoczyna realizację III edycji projektu TU GRAMY W RĘCZNĄ.

Trofeum MŚ 2023 już w Polsce.

Wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun i Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu Województwa Śląskiego Dawid Kamiński odsłonili trofeum dla mistrza świata w piłce ręcznej.

Turniej o Puchar Prezesa MUKS LIDER Świebodzin

 8 maja w Miejskiej Hali Sportowej w Świebodzinie odbył się Turniej o Puchar Prezesa MUKS LIDER Świebodzin.

Ruszyła sprzedaż biletów ma MŚ w piłce ręcznej mężczyzn

18 marca ruszyła sprzedaż biletów na 28 Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn. Zapisz się na Ticket Alarm.

Turniej w Nowej Soli

13 marca nowosolska hala MOSiR-u gościła zawodników na I Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej UKS "TRÓJKA" o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej  Soli dla Chłopców rocznik 2...

Starsze artykuły

STARSZE ARTYKULY: AKTUALNOSCI

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn, które w styczniu 2023 roku odbędą się w Polsce i Szwecji to kluczowy i najważniejszy turniej w historii polskiej piłki ręcznej. 18 marca 2022 roku ruszyła sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata 2023. Już teraz można zapisać się do TicketAlarmu

Mistrzostwa Świata Polska Szwecja 2023

PARTNERZY

     MSiT kolorowe 2021 kwadrat
 

 

PROJEKT ZPRP - OSPR

ospr

PROJEKT

Szczypiorniak na Orlikach