Menu

W dniach 19.04 oraz 07.06 o godz. 17:00 na hali przy ul. Wazów 76 w Zielonej Górze odbędą się testy sprawnościowe do klasy sportowej o profilu piłka ręczna  VII Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze. 

 Jak wcześniej informowaliśmy na naszym fanpagu dzisiaj podamy informację na temat testów sprawnościowych w zielonogórskiej Siódemce.

Program rozwoju piłki ręcznej – ośrodki szkolenia sportowego młodzieży jest systemem szkolenia dzieci i młodzieży w piłce ręcznej od 4 klasy szkoły podstawowej do 4 klasy ponadpodstawowej. Został uruchomiony od września 2015 r. dzięki wsparciu środków Ministerstwa Sportu, środków pochodzących z samorządów i od sponsorów. 

Głównymi zadaniami programu szkolenienia są:

1. Zwiększenie zasięgu – odbudowanie szkolenia w tych regionach, w których piłka ręczna została zapomniana i zaniedbana.

2. Powiększenie liczby dzieci i młodzieży uprawiających piłkę ręczną, szerokie jej propagowanie szczególnie w szkołach podstawowych.

3. Doposażenie w materiały edukacyjne i sprzęt sportowy.

4. Doskonalenie umiejętności gry zawodników zaplecza kadr narodowych.

5. Budowanie kariery dwutorowej.

6. Włączenie się do rywalizacji o czołowe miejsca w młodzieżowych ME i MŚ.

7. Rozbudowa grupy interesariuszy (osoby lub instytucje, których aktywność może mieć wpływ na powodzenie organizacji przedsięwzięć).

 W naszym województwie w szkole ponadpodstawowej program Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej realizuje VII Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze. W 2017 roku podpisano trójstronne porozumienie pomiędzy szkołą, organem prowadzącym oraz ZPRwP  o współpracy i realizacji ogólnopolskiego programu OSPR. Tym samym zielonogórskie liceum rozpoczęło szkolenie młodego pokolenia lubuskich piłkarzy ręcznych.

pcq

 Szkolenie odbywa się  na pełnowymiarowych halach sportowych, boiskach zewnętrznych, siłowniach oraz pływalni. Dodatkowo szkoła otrzymuje wsparcie w postaci sprzętu sportowego m.in. koszulki, piłki roz. 3, drabinki koordynacyjne, piłeczki do treningu czasu reakcji. Treningi odbywają się w ciągu tygodnia podczas 10 godzin lekcyjnych z podziałem na 4 lekcje w-f jako realizacja podstawy programowej a pozostale 6 godzin to:

1. Kształtowanie sprawności motorycznej.

2. Kształtowanie zdolności kondycyjnych (siła, szybkość, wytrzymałość).

3. Kształtowanie zdolności koordynacyjnych (zwinność, szybkość reakcji, równowaga, poczucie rytmu i orientacji).

4. Trening siłowy w okresie startowym.

Nad tym wszystkim czuwają ternerzy z licencją A ( Poziom III EHF RC): Paweł Petela ( tel. 793 344 551, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i Ireneusz Łuczak (tel: 609 684 504, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ). Oprócz trenerów uczniowie klasy sportowej objęci są opieką fizjoterapeuty. W kompetencji fizjoterapeuty są dyżury telefoniczne w zakresie doradztwa postępowania po wystąpieniu urazu lub zapobiegania urazom. Dwa razy w tygodniu fizjoterapeuta pełni dyżur. Obok wsparcia teoretycznego, jakiego udziela trenerom, przeprowadza prawidłowe rozgrzewki oraz elementy treningu propriorecepcji.

Oprócz obowiązkowych zajęć sportowych najbardziej wyróżniający się zawodnicy biorą udział regionalnych konsultacjach OSPR poza województwem lubuskim co na pewno jeszcze w większym stopniu podnosi umiejętności sportowe.  

To na tyle teorii a teraz co zrobić by dostać się do klasy sportowej w profilu piłka ręczna? Pytanie trudne ale odpowiedź bardzo prosta.

Nabór odbywa się dwuetapowo:

ETAP I

19 kwietnia 2021r. godz. 17:00 hala VII LO, ul. Wazów 76

KONSULTACJA NABOROWA

 Podczas konsultacji trenerzy przedstawią kandydatą wszelkie informacje dotyczące szkolenia w ramach OSPR. Dokładnie pokażą w jaki sposób będą odbywać się testy sprawnościowe.

ETAP II

07 czerwca 2021r. godz. 17:00 hala VII LO, ul. Wazów 76

TESTY SPRAWNOŚCIOWE

 Podczas testów sprawnościowych będą oceniane sprawność wszechstronna: uginianie ramion (pompki), wyskok dosiężny, bieg na 30 m, bieg na 10x30m, bieg po kopercie z piłką. Kryteria rekrutacji uczniów do klas sportowych o profilu piłki ręcznej znajdziecie TUTAJ.

Zapraszamy wszystkich absolwentów podstawówki, którzy chcą rozwijać się oraz kontynuować przygodę z tym pięknym sportem. Więcej informatycji znajdziecieTUTAJ.

A teraz sami zobaczcie film promocyjny: Nabór Piłka Ręczna - VII Liceum Ogólnokszałcące w Zielonej Górze. A poniżej plakat informacyjny.

plakat reczna vii lo

AKTUALNOSCI

Tu gramy w ręczną - Turniej w Kowalowie

Lubuski Związek Piłki Ręcznej zaprasza na Turniej mini piłki ręcznej dziewcząt dla klas I - IV w Kowalowie. Turniej odbędzie się  w ramach realizacji projektu  ze środków Ministerstwa Sportu i Turysty...

Tu gramy w ręczną - III edycja

18 czerwca 2022r. wsobotę LZPR rozpoczyna realizację III edycji projektu TU GRAMY W RĘCZNĄ.

Trofeum MŚ 2023 już w Polsce.

Wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun i Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu Województwa Śląskiego Dawid Kamiński odsłonili trofeum dla mistrza świata w piłce ręcznej.

Turniej o Puchar Prezesa MUKS LIDER Świebodzin

 8 maja w Miejskiej Hali Sportowej w Świebodzinie odbył się Turniej o Puchar Prezesa MUKS LIDER Świebodzin.

Ruszyła sprzedaż biletów ma MŚ w piłce ręcznej mężczyzn

18 marca ruszyła sprzedaż biletów na 28 Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn. Zapisz się na Ticket Alarm.

Turniej w Nowej Soli

13 marca nowosolska hala MOSiR-u gościła zawodników na I Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej UKS "TRÓJKA" o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej  Soli dla Chłopców rocznik 2...

Starsze artykuły

STARSZE ARTYKULY: AKTUALNOSCI

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn, które w styczniu 2023 roku odbędą się w Polsce i Szwecji to kluczowy i najważniejszy turniej w historii polskiej piłki ręcznej. 18 marca 2022 roku ruszyła sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata 2023. Już teraz można zapisać się do TicketAlarmu

Mistrzostwa Świata Polska Szwecja 2023

PARTNERZY

     MSiT kolorowe 2021 kwadrat
 

 

PROJEKT ZPRP - OSPR

ospr

PROJEKT

Szczypiorniak na Orlikach